Модуль "Пробопідготовка"

Задача модулю «Пробопідготовка» - автоматизувати процеси підготовки зразків до подальших досліджень та їх розподілу.Для зручності відстеження зразків відбувається за унікальним номером. Він присвоюється зразкам ще на етапі реєстрації, і може бути надрукований у вигляді штрих-коду. Таким чином, можна зчитувати сканером код і система відобразить всю необхідну інформацію за зразком.

Робоче місце лаборанта, який займається пробопідготовкою, вміщується на одному екрані і поділене на кілька зон:

 • Перша зона містить різні реєстраційні параметри зразка. Це дата його реєстрації, тип, походження, кількість, а також ПІБ реєстратора, тип контейнера і фотографія ємності.
 • Друга зона являє собою список досліджень, які очікують проведення з цим зразком згідно з поточним заказу. Його також можна побачити після сканування штрих-коду. Тут же розміщена ключова інформація про зразок і дослідження: мінімально необхідна і фактична кількість зразка, його стан, назва дослідження, тип застосовуваної методики (ручна або автоматична). На окрему увагу заслуговує функція відстеження віку зразка. Якщо необхідно, ЛІМС «ЕМСІЛАБ» може попередити користувача про непридатність зразку для проведення досліджень.


 • Третя зона допомагає керувати штативами, в які поміщаються зразки для подальшого розподілу на місцях лаборантів. Вибір контейнерів для зразків, ручне або автоматичне додавання нових контейнерів при заповненні попередніх і стеження за їх заповнюваність - ось ряд можливостей, доступний в цій зоні. Завдяки унікальним кодом, стан контейнера легко контролюється.


 • У головній зоні робочого місця лаборанта, що спеціалізується на пробопідготовкою, можна проводити аліквотірованіе і потім розподіл зразків. Подібна задача також може бути автоматизована - для цього достатньо встановити лише кілька галочок.

   В цілому, за допомогою модулю «Пробопідготовка» можна керувати такими процесами:

  1. автоматичне додавання нових штативів або контейнерів;
  1. автоматичне аліквотирування надходчих зразків;
   1. автоматичний друк штрих-кодів для тих зразків, що були аліквотованні;
   2. автоматичний передрук на первинному зразку;
   3. автоматичний перехід від зони аліквотирування;
   4. автоматичне додавання робочих місць.

  Завдання співробітника лабораторії, що працює з цим модулем, складається лише в скануванні штрих-кодів і виборі відповідних тестів - все інше система виконає сама.

  Спеціальний режим «загострення» дозволить лаборанту вказати на проблеми зі зразком і причину його відбраковування.

  Таким чином відповідні співробітники найближчим часом будуть повідомлені про необхідність повторного забору зразка.
  Окремо згадаємо, що лаборанту в модулі «Пробопідготовка» також пропонуються поля-підказки. У них описуються методики проведення проподготовкі і можливі рішення, що приймаються в тих випадках, коли обробка зразків утруднена.