Процеси лабораторії в "ЕМСІЛАБ"

ЛІМС «ЕМСІЛАБ» враховує та автоматизує більшість процесів, які мають місце в лабораторії.


Коли новий клієнт приходить в лабораторію, інформація про нього і бажані послуги вводиться диспетчером в систему за допомогою модуля «Реєстрація замовлення». Якщо клієнт вже користувався послугами організації, знайти дані про нього тепер буде простіше простого. Більш того, за допомогою модуля «Веб-клієнт» реєстрація клієнтів може проводитися і віддалено, і при цьому вся інформація буде миттєво після введення потрапляти в базу даних.

Після взяття, зразок переходить в руки лаборанта, що займається пробопідготовкою, для чого існує однойменний модуль. За допомогою простих дій зразок буде заведений в базу, прив'язаний до необхідного дослідженню і отримає унікальний номер у вигляді штрих-код, який не дасть йому загубитися.

Робота над дослідженням проходить у вікні модуля «АРМ лаборанта». І якщо раніше співробітник лабораторії міг бути змушений вручну переписувати результати аналізаторів та іншого обладнання, то ЛІМС «ЕМСІЛАБ» в більшості випадків може автоматизувати цей процес і навіть обробляти отримані результати за потрібним чином. Потім лаборант проводить валідацію результатів і, якщо необхідно повторює або скасовує дослідження.

Зібрані результати можна дивитися, друкувати і відправляти в базі через модуль «Результати», що знайдуть зручним як адміністратори, так і реєстратори організації. Зберігання та робота зразків, в свою чергу, організовані в модулі «Архів».
Якщо зразки потрібно перевозити з лабораторії куди-небудь ще (наприклад, в іншу лабораторію для досліджень), то тут система пропонує в своєму комплекті модуль «Транспортування». Він дозволить уникнути безлічі помилок у такому процесі і надасть всю необхідну інформацію про перевезення зразків.

Результати досліджень може роздрукувати диспетчер, як це зазвичай буває. Однак з модулем «Веб-клієнт» існуючі клієнти можуть подивитися результати через Інтернет, що дуже зручно і економить як їх час, так і час реєстратора лабораторії.
Втім, робота лабораторії - це не тільки дослідження та видача результатів. Під час роботи лаборантів витрачаються різні матеріали. Для контролю цього процесу є модуль «Управління запасами». Самі співробітники компанії приходять і йдуть, беруть відпустки, переходять на інші ставки і посади. Для автоматизації таких завдань знадобиться модуль «Управління персоналом».

Говорячи про управління самими процесами в лабораторії, не можна не відзначити важливість такого модуля як «Управління організацією». Він не тільки дає керівникові всі необхідні інструменти і інформацію про прийняття своєчасних рішень та модернізації існуючих процесів, а й дозволяє проаналізувати роботу лабораторії на предмет неоптимізованих або неефективних алгоритмів роботи.

Ефективність і подальша доля лабораторії, як і будь-якої організації в цілому, залежить від того, наскільки вже зараз оптимізовані процеси, що відбуваються всередині неї. І складно назвати більш дієве і всеохопне рішення на ринку, ніж ЛІМС «ЕМСІЛАБ».