Навчання

Навчання співробітників замовника визначається особливостями конкретної лабораторії, а тому важливо цей етап спланувати заздалегідь

Тим більше, що від ефективності навчання безпосередньо залежить, як скоро організація отримає максимум переваг від використання ЛІМС «ЕМСІЛАБ».

Ми практикуємо індивідуальний підхід в навчанні і враховуємо унікальні особливості і побажання замовника. З нашого досвіду, навчання відбувається найчастіше по одній з чотирьох нижчеописаних схем.

 • Виділений фахівець за системою

 • У цій схемі в лабораторії визначається спеціальний відповідальний співробітник. Він буде зобов'язаний знати систему і розуміти принципи її роботи, вміти користуватися нею у всіх її модулях та налаштовувати її, надавати технічну підтримку її користувачам всередині організації, навчати їх роботі в системі і керувати правами доступу користувачів в ній.

  У невеликих організаціях оптимальним буде вибір фахівця, який зможе суміщати цю роботу з функціями системного адміністратора комп'ютерного парку замовника. У великих лабораторіях зі штатом від ста чоловік краще знайти окремого співробітника.

  Наші фахівці готові навчити виділеного співробітника роботі з усіма розробленими модулями і компонентами, включаючи функції налаштування та адміністрування системи. Крім цього, ми в усному вигляді даємо методичні рекомендації щодо навчання користувачів, яке потім буде проводити сам фахівець.

  Навчання проходить в нашому офісі або віддалено, з використанням програмних або технічних засобів зв'язку. Така форма навчання особлива тим, що учень - фахівець візьме участь у всіх процесах впровадження, щоб таким чином закріпити знання практичними навичками. Консультації проходять без затримок, на льоту в процесі роботи. Такий підхід в навчанні не вимагає ні додаткових тимчасових витрат наших інженерів, ні фінансових витрат замовника, і відбувається згідно з планом-графіком робіт.
  Після впровадження навчання решти персоналу проводить навчений фахівець замовника в зручному для лабораторії графіку і з урахуванням внутрішніх ресурсів і можливостей.

  Цей спосіб навчання пропонується нашим клієнтам безкоштовно.


  Якщо необхідно індивідуально навчити окремих користувачів, то така послуга можлива, але оплачується окремо і згідно з нашими тарифами на індивідуальне навчання.

 • Виділені спеціалізовані фахівці

 • Замовник складає групу співробітників-фахівців, які будуть володіти повноцінними знаннями певних модулів і компонент системи, і зможуть користуватися цими модулями, а також навчати і надавати підтримку користувачам по ним.
  Таких виділених спеціалізованих співробітників ми також навчаємо повноцінно, разом з наданням методичних рекомендацій щодо подальшого навчання решти персоналу лабораторії.

  Аналогічно попередній схемі, навчання може проводитися на нашій території, або на робочому місці співробітника за раніше затвердженим графіком.

  Таке навчання є платним і залежить від кількості осіб в виділеній групі. Воно підійде лабораторіям середнього розміру, а також в тих установах, де персонал має комп'ютерну грамотність та мотивацію вчитися і використовувати нові технології у своїй роботі.

  В рамках даної схеми не входить навчання не спеціалізованих користувачів. Крім того, в процесі навчання група фахівців не отримує навички адміністрування ЛІМС «ЕМСІЛАБ».

 • Групове навчання при наявності технічної можливості у замовника

 • Цей метод передбачає групове навчання на території замовника. Групи формуються відповідно до функціональної спеціалізації: лаборанти, адміністратори, касири і т.д. Розмір групи обмежений виключно розмірами наданої для навчання аудиторією.

  Такий метод навчання виставляє ряд вимог до замовників:
 • надання приміщення, достатнього для розміщення і навчання заявленої кількості співробітників
 • забезпечення електрифікації на робочому місці викладача
 • забезпечення доступу в мережу лабораторії з доступом до системи «ЕМСІЛАБ» і серверів з комп'ютера викладача
 • забезпечення поверхні на стіні для проектування зображення з комп'ютера викладача
 • забезпечення явки всієї групи користувачів на заняття згідно з графіком навчання
 • забезпечення раннього доступу викладача щоб підготувати свого робочого місця (на годину раніше заняття)

 • У цю схему не входить індивідуальне навчання користувачів. Однак така послуга може бути надана згідно з нашими тарифами на індивідуальне навчання.

 • Групове навчання на території виконавця

 • Цей метод навчання передбачає організацію груп працівників відповідно до їх спеціалізаціями (аналогічно попередньому методу: лаборанти, адміністратори і т.д.), однак максимальний розмір таких груп - 8 осіб.

  Від замовника потрібно наступне:
 • явка всіх заявлених співробітників на заняття згідно з графіком навчання
 • забезпечення віддаленого доступу до ЛІМС «ЕМСІЛАБ» за допомогою Інтернет і програмних або технічних засобів

 • Індивідуальне навчання співробітників залишається додатковою послугою, яка оплачується згідно з нашими тарифами.

  Останні два методи навчання більш популярні серед великих лабораторій. Однак при виборі навчання великих груп замовник повинен вирішити кілька адміністративних питань:

 • Навчання вимагає відриву від робочого місця, тому співробітників на час занять, можливо, знадобиться підмінити. Зручний спосіб вирішення завдання - створення взаємозамінних груп.

 • Теоретичний курс і демонстрації необхідно закріпити практикою, яка може привести до виникнення додаткових питань у співробітників. Відповіді на них ми можемо надати на додаткових консультаціях. Однак цього можна уникнути, передбачивши в графіку навчання теоретичний етап (4-6 годин на модуль) і консультаційний (2-3 години). Під час останнього і даються відповіді на практичні питання.

 • Великі групи користувачів неможливо навчити під час процесу впровадження, тому на нього виділяється додатковий час.
 • Іноді буває, що співробітники вважали за краще вчитися у позаробочий час. Ми готові задовольнити таке побажання, однак коштувати воно буде дорожче. Додатково пропонована послуга з нашого боку - фінальне тестування персоналу після навчання. Методика тестування розробляється з побажаннями замовника і узгоджується на етапі планування навчання.

 • Під час навчання враховуються всі ресурси і тонкощі роботи лабораторії, а також побажання і вимоги замовників. Ми завжди використовуємо весь накопичений досвід, щоб наші графіки навчання були найбільш ефективні з точки зору часу, результативності та фінансів.