До первинного налаштування ЛІМС «ЕМСІЛАБ» можна приступати в разі, якщо вже є налаштовані сервер, клієнтський ПК та зв'язок між ними по мережі.


Первинне налаштування включає в себе наступні роботи:


 • Налаштування серверної частини ЛІМС «ЕМСІЛАБ»

 • На підготовлені сервера замовника наші фахівці насамперед встановлюють серверні компоненти. Під підготовленим сервером мається на увазі такий сервер, на якому є встановлена серверна операційна система і все необхідне ПЗ згідно раніше наданого списку. Підготовкою серверів займається або фахівець замовника, або персонал постачальника техніки або системного інтегратора. При необхідності, таку послугу можна замовити і у нас.

  Підготовка серверів відбувається на етапі технічного забезпечення системи. Ми рекомендуємо використовувати тільки ліцензійне серверне ПЗ. Це дозволить уникнути ризику аварій на сервері, втрати важливої інформації і порушення працездатності системи в цілому. Крім цього, оновлення серверного ПЗ допомагає уникнути прихованих помилок, а також покращує безпеку мережі.

  Під час налаштування серверної частини ЛІМС «ЕМСІЛАБ» також відбувається налаштування бази даних лабораторії, де будуть міститися всі оперативні дані. Для проведення такої процедури необхідна певна технічна підготовка, тому краще не проводити її самостійно.

 • Налаштування клієнтської частини ЛІМС «ЕМСІЛАБ»

 • Аналогічно серверу, клієнтський комп'ютер теж повинен бути готовий до установки інформаційної системи. Однак вимоги до такого ПК нижче: досить встановленої системи MicrosoftWindows. Підготовкою такого ПК може зайнятися або співробітник замовника (економний варіант) або фахівець нашої компанії.

  Налаштування клієнтської частини ЛІМС «ЕМСІЛАБ» досить проста. Необхідно лише присутність наших фахівців при налаштуванні першого клієнтського ПК, коли буде відбуватися разове підключення сервера і перевірка працездатності з'єднання клієнт-сервер.

 • Налаштування ЛІМС «ЕМСІЛАБ»

 • Цей етап лягає на плечі наших фахівців, які займуться налаштуванням конфігураційних параметрів системи.

  Значення таких параметрів є унікальними для кожної лабораторії і з'ясовуються на етапі діагностики. Сам процес не займає багато часу і не вимагає участі персоналу замовника.

 • Налаштування модулів ЛІМС «ЕМСІЛАБ»

 • Це найдовша частина робіт з налаштування системи. Тут потрібна попередня підготовка і участь фахівців обох сторін.

  Перш за все необхідно зібрати докладні дані про процеси і діяльності кожного відділення і лабораторії в цілому. Найбільш ефективно це зможуть зробити представники замовника, і для економії часу і грошей зазвичай ми рекомендуємо робити це в два етапи:

  1. Збір даних для налаштування модулю, а також для перевірки його працездатності і проведення курсу навчання. Для спрощення завдання ми забезпечимо співробітників замовника необхідними таблицями, посібниками та анкетами.

  2. Співробітники замовника збирають дані, які залишилися, потім вони заносять в систему самостійно. Це, як правило, відбувається вже в процесі дослідної експлуатації системи. В участі наших фахівців немає необхідності. Збір даних, як правило, вимагає жорсткого планування за часом і контролю виконання. Справа в тому, що без таких даних наші фахівці не зможуть якісно виконати роботи по впровадженню та налагодженню ЛІМС «ЕМСІЛАБ». З цієї причини збір мінімально необхідних даних включений в план-графік і узгоджений з замовником.

  На другому кроці є важливе обмеження. Після збору залишилися даних їх потрібно ввести в систему до закінчення досвідченого періоду експлуатації. Відповідальність за планування і виконання цього завдання несе замовник.

  Зібрати і ввести дані можуть і наші фахівці на вимогу. ОДАНК послуги операторів коштують додаткових грошей, а в збір інформації все одно будуть залучені співробітники замовника (через описані вище обмеження). Більш того, інформацію потрібно представити в зручному для внесення в ЛІМС вигляді, тобто в друкованому вигляді та з таблицями. Помилки, які були допущені під час збору, будуть внесені і в систему.

  Після первинного налаштування відбувається запуск документообігу, підключення лабораторних апаратів і починається дослідна експлуатація. Протягом усіх цих процесів співробітники замовника вносять інформацію про свою лабораторію в систему відповідно до раніше складеним планом-графіком робіт.