Підключення обладнання

ЛІМС «ЕМСІЛАБ» дозволяє персоналу лабораторії використовувати лабораторне обладнання максимально ефективно, заощаджуючи не тільки час, але і уникаючи різноманітних помилок, які виникають з причин людського фактору.


У більшості лабораторних апаратів зараз знайдеться можливість підключення до ПК, однак не всі вони повністю сумісні з інформаційними системами. Тому ми розрізняємо два режими роботи устаткування з ЛІМС «ЕМСІЛАБ».

Ручний режим


У такому режимі система працює з застарілими апаратами, у яких інтерфейси або відсутні зовсім, або не відповідають сучасним стандартам. Ручний режим дозволяє зберігати результати роботи апарату як файл, проте такий файл не може бути автоматично прикріплений до якогось документу - це повинен зробити лаборант. Підключення таких апаратів ми не будемо ліцензувати і проводимо безкоштовно, оскільки такий режим не вважається режимом суміщення з ЛІМС.

Теоретично деякі застарілі апарати можна підключити і в автоматичному режимі. Однак для цього необхідно розробити додаткове ПЗ і спеціальні програми управління апаратом, що недоцільно з точки зору як грошей, так і часу. Часом простіше і дешевше просто замінити обладнання на більш сучасне.

Автоматичний режим


Характерний для обладнання з інтерфейсами типу ASTM1394 і підтримує стандартні протоколи. У такому режимі ЛІМС «ЕМСІЛАБ» сама може сформувати список завдань, передати їх на апарат, отримати від нього результати і записати їх у відповідний документ у відповідних полях, що дуже зручно. Підтримує автоматичний режим обладнання підлягає ліцензуванню, оскільки по суті є автоматизованим робочим місцем. Послуга підключення таких апаратів до інформаційної системи є платною.

Для підключення обладнання необхідно спочатку провести діагностику. Мета діагностики - не тільки визначити режим роботи з системою, а й перевірити технічний стан апарату і його готовність до підключення. Після цього можна скласти список попередніх робіт і умови підключення (якщо є підтримка можливості автоматичного режиму).

Вони визначають вартість робіт з підключення обладнання. У деяких випадках замовник оплачує не тільки послугу підключення, і платить гроші виробнику апарату за додаткові роботи по підключенню до інформаційної системи.
За включеним портом і протоколам можна визначити, наскільки апарат готовий до підключення. Часто порти і протоколи є в обладнанні, але відключені виробниками на рівні сервісного доступу. За включення цих портів виробник може просити окремої плати. Визначивши ступінь готовності апарату, можна скласти попередній перелік робіт для замовника: що потрібно знайти, де купити, як включити, з яким сервісним центром домовитися і т.д.

Окремої згадки заслуговують умови робіт по підключенню обладнання. Тут враховується наявність необхідної документації на апарат, дружелюбність, доступність і підтримка сервісної служби, час, коли фахівці нашої компанії можуть працювати з обладнанням і т.д. Чим складніше умови роботи, тим більше часу вона потребує і дорожче обійдеться. Тому рекомендується заздалегідь подбати про надання сприятливих умов для нашої роботи.

Етап підключення обладнання до інформаційної системи слідує після впровадження документообігу та перевірки працездатності функції внесення результатів в документи в ручному режимі. В процесі впровадження замовник може оптимізувати певні процеси в лабораторії за допомогою ЛІМС «ЕМСІЛАБ», що, в свою чергу, може спричинити за собою зміни в налаштуваннях робочих місць. Такі моменти теж краще передбачати заздалегідь, до підключення обладнання.

Під час підключення обладнання підключаються і співробітники лабораторії - завідувачі або ті, хто тісно працюють з обладнанням. Перші будуть здійснювати адміністративний контроль, в той час як другі допоможуть в процесі діагностики і підключення. Перед підключенням подбайте про те, щоб на момент підключення була вся документація на прилади, а також попередьте фахівців виробника або сервісного центру, який здійснює обслуговування обладнання для лабораторії.